BU BİR İLANDIR
18 Ekim 2021 Pazartesi
Anasayfa > GÜNDEM > 50 MİLYON LİRALIK YATIRIM!

50 MİLYON LİRALIK YATIRIM!

17.09.2021 08:40 12 14 16 18 yazdır
Erzurum’da, Palandöken Belediyesince 50 milyon lira yatırım maliyetli yeni şantiye binası, asfalt plenti ve katı atık merkezinin temeli törenle atıldı.
50 MİLYON LİRALIK YATIRIM!
Palandöken Belediyesi’nden 50 Milyonluk Yatırım
Erzurum’da, Palandöken Belediyesince 50 milyon lira yatırım maliyetli yeni şantiye binası, asfalt plenti ve katı atık merkezinin temeli törenle atıldı.
Yıldız kent Boğaz mevkiinde düzenlenen temel atma törenine Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken İlçe Kaymakamı Önder Coşkun, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Bunar, AK Parti İlçe Başkanları, Meclis üyeleri muhtarlar ve davetliler katıldı. 
programda ilk konuşmayı yapan Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, temeli atılan yatırımların yaklaşık maliyetinin 50 milyon lira olduğunu söyledi.
Söz konusu yatırımlarla hizmet alanını genişlettiklerini hem de Palandöken Belediyesinin kurumsal kimliğine güç katmayı amaçladıklarını kaydeden Sunar, “Asfalt plentimiz saatte 160 ton kapasiteli olacak. Plentimiz hizmete girdiğinde faaliyetlerimizi bir üst noktaya taşımız olacağız. Katı atık tesisimiz ise çevreye duyarlılığımızın bir ifadesidir ve yasal bir yükümlülüğümüzdür.” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise yaptığı konuşmada, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar ile uyumlu bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek, eskiden seçime 6 ay kala belediyelerin asfalt dökmeye, bir şeyler yapmaya başladığına işaret ederek, AK Partili belediyelerin her gün bir yatırımın temelini attığını, bir yandan açılış yaptığını ve bir yandan da kurdele kestiğini anlattı.
Başkan Sekmen, “Belediyemiz yol yapıyor, kanal yapıyor, su getiriyor, su deposu, taziye evi, cami, Kur’an kursu yapıyor, okulların bakım onarımlarıyla ilgileniyor, kentsel dönüşüm gerçekleştiriyor, parklar, bahçeler yapıyor, ağaçlar dikiyor. Bir yandan da sosyal, kültürel, sportif, sanatsal hizmetler veriyor. Şehrimizi nakış nakış işliyoruz. İnşallah hedefimiz, muasır medeniyetler seviyesinin üstünde bir şehir, bir ülke oluşturmak. Artık biz birine imrenen değil, imrenilen bir ülke konumunda adımlarımızı hızla atıyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi. 
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir ise Palandöken Belediye Başkanı Sunar’ın seçildiği günden beri çok özel gayretlerle çalıştığını ve bunu sahada da gördüğünü belirtti.
Sahada vatandaşların belediye başkanlarına ciddi bir teveccühünün olduğunu aktaran Aydemir, “Hafızalarınızı tazeleyin, mukayeseyi sıhhatli yapalım. Yalan, iftira ve dedikodu siyasetine zinhar prim vermeyelim. Ara ara sosyal medya zemininde akla hayale gelmeyecek yalanlara, iftiralara muhatap oluyoruz. Bunlara dönük hazır bir vaziyette geçmişle mukayese yaparak cevap vermemiz lazım. Biz hak teslimi yapan bir kadroyuz. Kimin emeği varsa hakkını teslim ederiz ama kim ki inkar ederse münkir duruma düşerse onunu karşısında da esaslı bir duruş sergileriz.” dedi. Kentin Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen ile hizmette zirvelere, doruk noktalara ulaştığını vurgulayan Aydemir, daha fazla hizmet beklediklerini sözlerine ekledi.
Temel atma töreninde ayrıca Palandöken Kaymakamı Önder Coşkun, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu ve Hak-İş Erzurum İl Başkanı Şahin Girmenç te birer konuşma yaptılar. Daha sonra ise tesislerin  temeli atıldı. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri